Edumánie 2020

Edumánie 2020

TERMÍN bude včas UPŘESNĚN

 9 do 18 hodin

1 den - workshopy - vystavovatelé - 9 hodin právě pro vás

Program
Program plný zajímavých workshopů pro děti, rodiče a pedagogy.
DĚTI
Pohádky
Kreativita
Věda
Pohyb
Hudba
MLÁDEŽ
Nově zajímavosti také pro mládež
RODIČE
Bilingvní výchova
Partnerské vztahy
a další zajímavá témata
PEDAGOGOVÉ
Jak hodnotiti žáky (Mgr. avel Kraemer)
Živé vyučování matematiky  (Mgr. avel Kraemer)
CLIL
a další zajímavá témata
RODIČE a PEDAGOGOVÉ
Storytelling
a mnohem víc
Lektoři
Lektoři Edumánie
Mgr. Daniela Havlíčková
Mgr. Pavel Kraemer

Mgr. Pavel Kraemer, Ph.D.,vystudoval teoretickou matematiku na MFF UK. Učil a učí v inovativních školách u nás, v Německu, Švýcarsku, na Ukrajině a příležitostně i v Indii.Založil Institut pro podporu inovativního vzdělávání, který propojuje různé alternativní proudy ve vzdělávání a poskytuje jim podporu.Pravidelně doprovází několik českých a slovenských škol. Posledních několik let se do hloubky zabývá intuitivní pedagogikou. Více na inovativnivzdelavani.cz , kde najdete i mapu inspirativních škol.

Jana Garnsworthy
Jsem mámou dvou bilingvních dětí (19 a 17 let) a zakladatelkou portálu www.bilingvni-vychova.com. Od narození našich dětí se zajímám o bilingvní výchovu a snažím se prostřednictvím webu a skupinky Bilingvní rodinky na Facebooku rodiče informovat o výhodách bilingvismu, podporovat je v jejich vícejazyčných snahách a pomáhat jim řešit problémy s bilingvní výchovou související.
Anna Hogenová

Přednáším filosofii na PedF UK a na HTF a na Pražské vysoké škole sociální. Mým oborem je fenomenologie, napsala jsem

kolem pětadvaceti monografií, mnoho různých článků a konferencí mám již

za sebou doma i v cizině.

Miroslav Hřebecký
Martik Hak
Petra Koukalová
PhDr. Petr Kačena
Vystavovatelé a prodejci
SEVA
Ryze česká stavebnice SEVA od svého uvedení na trh v roce 1979 ovlivnila několik generací rodičů a dětí. Krabice s modro-bílými kousky se předávaly ze starších na mladší a nikdy neztratily na své atraktivitě, a to ani s nástupem jiných stavebnicových systémů. Na ty dlouhé tvůrčí večery vzpomíná řada současných architektů a inženýrů. Z tradičních modrých kostiček, spojovacích dílků a barevných výplní vznikaly jejich první stavby. Podobné vzpomínky mají i stavaři, strojaři a další, nejen technické profese.

 Nekonečným spojováním kousků stavebnice SEVA se dají vytvořit obdivuhodné výtvory,jakoje větrnýmlýn, hasičské auto, letadlo či jiné stavby. Intuitivní systém stavebnice rozvíjí kognitivní funkce mozku u dětí už od 4 let. Starší stavitelé mohou využít rovněž kola a další tvarované komponenty pro komplikovanější modely.

 Díky jednoduchému systému stavebnice mohou děti komponenty spojovattakřka donekonečna. U konkrétních modelů si osvojí základy mechaniky nebo statiky, u těch složitějších pak abstraktní myšlení.

 Výroba probíhá v Suticích u Semil dříve pod názvem Vista, nyníSEVA. Posledních deset let výrobu SEVY zaštiťuje firma BENEŠ a LÁT a.s.

SEVA stále vyvíjí nové sestavy, které uvádí na trh několikrát ročně, novinkou je například SEVA Vaříme, SEVA Stavímeči SEVA Doprava,aktuálně má společnost v nabídce takřka 40 typů stavebnic SEVA v různých barevných kombinacích a velikostech.

https://www.seva-czech.cz/
VIDA! science centrum Brno
Elmavia
Jsme malé rodinné nakladatelství, jehož mottem je radost z objevování. Vydáváme vlastní autorskou tvorbu. Hodnoty, které ctíme jsou kvalita, estetika a originalita. Každou knihu vytváříme s veškerou péčí, pečlivě krok za krokem. Naše zkušenosti předáváme také prostřednictvím tvořivých setkání a besed pro všechny věkové kategorie. Více o nás a našich projektech najdete na www.elmavia.cz.
Herní zóna
Hry pro malé i velké
www.hodinah.cz/aktivity/nabizime
Hodina H
Nezisková organizace s cílem vytvářet příležitost pro rozvoj dětí a mládeže prostřednictvím zajímavých aktivit, spolupráce s rodiči, podpora aktivního stárnutí, rozvoj místní komunity.
www.hodinah.cz
www.facebook.com/oshodinah
Ježpodi
Pod názvem Ježpodi se skrývá malá rodinná firma, která sídlí v samém srdci Českého krasu. Vše, co prodávají, také vyrábějí. Zaměřují se na dřevěné hračky a didaktické pomůcky s prvky Montessori. Jsou velcí fandové Hejného metody hravé výuky matematiky. Vše testují na vlastních dětech, chtějí, aby výrobky nejen bavily, ale i učily. Snaží se rovněž o designový vzhled, protože estetická stránka je pro ně velice důležitá. Jejich heslem je citát Alberta Einsteina: "Hra je nejvznešenější formou poznávání."
Knihkupectví U Vrány Pelhřimov
Obyčejně neobyčejné knihkupectví v ulici Růžové.
Krasohrátky
KRASOHRÁTKY probouzejí v dětech fantazii a nadšení z vlastní tvorby. V balíčku je mnoho drobnůstek, které děti milují, nechybí lesní plody, korálky, ozdůbky apod., při jejichž kreativním uchopování si ne/obyčejně hravě trénují také svou zručnost, šikovnost a jemnou motoriku. Sady jsou rozděleny do pěti stupňů náročnosti. V balení je vše, co je potřeba k tvoření, materiál i pracovní návod.
www.krasohratky.cz
Květinová farma
www.facebook.com/kvetinovafarmavjavorovealeji
Mammacentrum
MaMMacentrum je určeno pro vzdělávání dětí od narození do 14 let zaměřené především na přirozený rozvoj dětí. Nachází se v Havlíčkově Brodě. Individuálním přístupem a správnou motivací podporujeme všechny osobnosti dětí. Příjemným rodinným prostředím umožňujeme dětem cítit se u nás spokojeně a šťastně. Nabízíme hudební kurzy, tábory, pohybové a výtvarné kurzy.
www.mammacentrum.com
MAS Šipka
Místní akční skupina Šipka (MAS Šipka) je zapsaný spolek, který spojuje obce, firmy, neziskové organizace a občany z Pelhřimova a jeho okolí a společně se snaží o rozvoj tohoto území. MAS Šipka byla založena v roce 2004 a v současné době ji tvoří 28 obcí a téměř 24 tis. občanů. V součastnosti pracujeme na projektu Místního akčního plánování v vzděávání na území ORP Pelhřimov.
Úniková hra
Malá ochutnávka záhad, hádanek a rébusů pro rodiče s dětmi.
VIDA
Praktické informace
Místo konání, parkování, občerstvení a vstupné.
Místo konání
Základní škola Krásovy domky, Pelhřimov
Bezplatně bude během Edumánie otevřen dětský koutek s hlídáním dětí a také šatna.
Parkování
V blízkosti místa konání jsou bezplatná parkoviště:
3 parkoviště Třída legií
Parkoviště Krásovy Domky
Parkoviště Friedova
Občerstvení
Na místě bude možné nakoupit nápoje i něco na zub.
Vstupné
Tým
Mgr. Daniela Havlíčková
Ing. Iva Maciá
Eva Havlíčková, MBA.
Táňa Farajzlová
Marianne Humbert - grafik, designér
Chuchi - audio-vizuální tvorba
Tým zahraničních dobrovolníků Hodiny H: Adi, Jesco, Cristian, Mélanie
Tým českých dobrovolníků Hodiny H