Edumánie 2022

Edumánie 2022

Edumánie 2022 - 23. 4. 2022 - 10-18 hod - mnoho workshopů - mnoho vystavovatelů

Program

Děti

časnázev workshopu (lektor)
10:30-11:00Hudebně-pohybové hry pro děti (předškoláci) (Veronika Pazderková)
11:15-12:15Tvoříme a malujeme (Hodina H)
12:30-13:00Hudebně-pohybové hry pro děti (Veronika Pazderková)
13:00-14:00Dřevěné divadlo: Zvířátka a loupežníci (Dřevěné divadlo Jan Hrubec)
14:15-15:00Barevné příšerky (Hodina H)
15:00-15:45Listování: Manolito brejloun(Listování)
16:00-17:30Robotika (ZŠ Pelhřimov Osvobození)

Mládež

časnázev workshopu (lektor)
10:00-11:00Dobrovolnictví a péče o dobrovolníky (Iva Maciá)
11:00-12:00Rok v USA zdarma (Kateřina Šantúrová)
12:30-13:30Gaming (Alvaro Morales Madrid - Hodina H)
14:30-15:30Člověk vs média (Patrik Kořenář)
16:00-17:00Listování: Fake news (Listování)

Rodiče

časnázev workshopu (lektor)
11:00-12:00Zvládání stresu (Petr Kačena)
12:30-14:00Vychovat samostatné, zodpovědné a zdravě sebevědomé dítě (Aneta Štěpánková)
14:30-15:30Člověk vs média (Patrik Kořenář)
16:00-17:00Listování: Fake news (Listování)

Pedagogové

časnázev workshopu (lektor)
10:00-11:30Jak líný učitel učí (Robert Čapek)
12:00:13:30Jak Líný učitel hodnotí (Robert Čapek)
13:45-14:30Hudebniště (Veronika Pazderková)
14:45-15:30Uznávání neformálního vzdělávání (Daniela Havlíčková)
16:00-17:00Listování: Fake news (Listování)

LEKTOŘI

Robert Čapek

Robert Čapek je lektor a didaktik, který vystudoval kdeco a poté získal doktoráty z pedagogiky (Univerzita Olomouc) a z psychologie (Univerzita Karlova). Několik desetiletí učil na zvláštní, základní, střední i vysoké škole. Pracoval na několika školách jako školní psycholog, spolupracuje se vzdělávacími institucemi u nás i na Slovensku. Jako lektor realizuje pro různé vzdělávací organizace a hlavně ve sborovnách semináře s pedagogicko psychologickými tématy, jako jsou: Líný učitel, alternativní výukové metody, hodnocení a sebehodnocení žáků, třídní a školní klima, třídní schůzky a spolupráce s rodiči a další. Působí jako lektor Komenského institutu, pořádá Letní školu Líného učitele, píše blog a spravuje FB stránky Líného učitele. Je autorem publikace Moderní didaktika, Lexikon výukových a hodnoticích metod (2015), trilogie knih Líný učitel a nejkrásnější knihy pro učitele u nás: „Uč jako umělec“.

Mgr. Daniela Havlíčková

Daniela Havlíčková je zakladatelkou Hodiny H. Věnuje se oblasti vzdělávání, kdy opustila pozici středoškolské pedagožky a začala se plně věnovat podpoře mladých lidí, kteří mají chuť se učit, poznávat a dovídat se. Iniciovala celou řadu vzdělavacích aktivit a projektů, které přináší změnu.

Jan Hrubec

Dřevěné divadlo je divadlem jednoho herce - Jan Hrubec. Absolvent DAMU, fakulty alternativního a loutkového divadla, obor herectví. Než si založil své Dřevěné divadlo, prošel Studiem Ypsilon, i pražským divadlem Minor, kladenským Lampionem i libereckým Naivním divadlem.
http://www.drevenedivadlo.cz

PhDr. Petr Kačena

PhDr. Petr Kačena je psycholog a psychoterapeut. Zkušenosti sbíral ve státní manželské a rodinné poradně, nyní pracuje v soukromé praxi. Petr předává znalosti z psychologie v rámci svého projektu Škola psychologie (skolapsychologie.cz). Více informací na https://petrkacena.cz.

Patrik Kořenář

Patrik Kořenář je popularizátor vědy a mediální gramotnosti. Vystudoval Mediální studia na Fakultě sociálních věd UK, pracoval jako redaktor, šéfredaktor i v politickém PR. V současnosti se věnuje rozboru konspiračních teorií a pseudovědy, své výstupy vydává formou přednášek a videí na YouTube.
Web: https://www.patrikkorenar.cz/
YouTube kanál: https://www.youtube.com/patrikkorenar
Twitch: https://www.twitch.tv/patrikkorenar

Veronika Pazderková

Veronika je učitelkou hudební výchovy na waldorfské škole v Brně, působí jako muzikoterapeutka, vede online hudební kurzy a semináře pro pedagogy a rodiče, je autorkou projektu Hudebniště (hudebniste.cz). Věnuje se rozvoji předškolních a mladších školních dětí pomocí hudby a hudebně-pohybových her. Absolvovala tříletý výcvik v integrativní muzikoterapii a nyní studuje muzikoterapii na Akademii Tabor.

Kateřina Šantúrová

Kateřina Šantúrová má v Česku na starosti americké vládní stipendium FLEX od podzimního výběrového řízení po letní odlet studentů do USA a komunikaci s rodiči během jejich amerického pobytu. Před tím pracovala dvacet let jako novinářka. Byla pražskou zpravodajkou anglickojazyčného servisu německé tiskové agentury Deutsche-Presse Agentur dpa nebo psala pro americký Time Magazine a britský The Economist. Je držitelkou Novinářské ceny. K tomu jí dopomohlo studium v zahraničí včetně ročního pobytu na střední škole ve Spojených státech. Díky tomu ví, co studenti na výměnných pobytech prožívají a jak to na americké střední chodí. Pohovor na svou současnou pozici dělala v severní Kalifornii na srazu se spolužáky a učiteli z její americké střední školy.

Aneta Štěpánková

Podnikatelka, Montessori průvodkyně, lektorka, učitelka v domácím vzdělávání, autorka svačinových batůžků BATŮ k podpoře dětské samostatnosti a eBooků Sedmero uklizeného pokojíčku, Kuchařka aktivit a receptů pro malé i velké nebo Průvodce výchovou od narození do 3 let. Již víc než 5 let se věnuje dětem i rodičům a v projektu Cesta k samostatnému dítěti jim ukazuje, jak dítě vést k samostatnost. Ve svých kurzech a na konzultacích učí, jak si doma i ve výchově nastavit pořádek a řád, aby vše fungovalo. Aktivně provází rodiče s dětmi od narození do 6 let.
https://anetastepankova.cz/; https://www.facebook.com/groups/cestaksamostatnemuditeti

Listování

Cyklus scénických čtení aneb knížky na jevišti.
Projekt LiStOVáNí představuje každý měsíc zajímavé a aktuální knihy. Vybraní autoři a jejich dílo či přímo specifická kniha jsou pak před diváky interpretováni v podobě scénického čtení. Jde vždy přibližně o hodinové divadelní vystoupení, ve kterém je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo, které se v čele s mladou generací ve světě oproštěném od kultury a literatury vrací zpět k tomu, co tu bylo první - knize. Nejde o nějaké fanzinové čtení oblíbených pasáží, jde o dýchající představení s rekvizitami, kostýmy, hudbou, začátkem a koncem. Za šíření čtení a čtenářství mělo ve svém čase LiStOVáNí záštitu Ministerstva školství.

VYSTAVOVATELÉ

Stánek Anety Štěpánkové
Informační stánek k podpoře dětské samostatnosti.

Seva
Jsme českým rodinným výrobcem stavebnic a vědomostních her pro děti.
Naší prioritou je poskytovat rodičům i dětem kvalitní hračky, dále je rozvíjet, a pokračovat tak v rodinné tradici již třetí generaci. Naším cílem je rozdávat dětem radost z hraní, přinášet nové podněty, rozvíjet jejich zájmy i zručnost. V našich stavebnicích totiž vidíme nástroj pro rozvoj dětské tvořivosti, hravosti, prostorové představivosti i konstrukčních schopností.
https://www.seva-czech.cz

Herní zóna
Hry pro malé i velké
www.hodinah.cz/aktivity/nabizime

Hodina H
Nezisková organizace s cílem vytvářet příležitost pro rozvoj dětí a mládeže prostřednictvím zajímavých aktivit, spolupráce s rodiči, podpora aktivního stárnutí, rozvoj místní komunity.
www.hodinah.cz
www.facebook.com/oshodinah

Ježpodi
Pod názvem Ježpodi se skrývá malá rodinná firma, která sídlí v samém srdci Českého krasu. Vše, co prodávají, také vyrábějí. Zaměřují se na dřevěné hračky a didaktické pomůcky s prvky Montessori. Jsou velcí fandové Hejného metody hravé výuky matematiky. Vše testují na vlastních dětech, chtějí, aby výrobky nejen bavily, ale i učily. Snaží se rovněž o designový vzhled, protože estetická stránka je pro ně velice důležitá. Jejich heslem je citát Alberta Einsteina: "Hra je nejvznešenější formou poznávání."

Knihkupectví U Vrány Pelhřimov
Obyčejně neobyčejné knihkupectví v ulici Růžové.

Kreativní koutek
Placky a náramky.

MAS Šipka
Místní akční skupina Šipka (MAS Šipka) je zapsaný spolek, který spojuje obce, firmy, neziskové organizace a občany z Pelhřimova a jeho okolí a společně se snaží o rozvoj tohoto území. MAS Šipka byla založena v roce 2004 a v současné době ji tvoří 28 obcí a téměř 24 tis. občanů. V součastnosti pracujeme na projektu Místního akčního plánování vzdělávání na území ORP Pelhřimov, podporujeme rozvoj vzdělávání na území Pelhřimovska prostřednictvím projektu MAPII a spolupořádáme Edumánii.

Muzeum Vysočiny Pelhřimov
Muzeum Vysočiny Pelhřimov, p. o. je odbornou vědeckou institucí, která se zaměřuje na sbírkotvornou činnost, péči o sbírky, výstavní činnost a přednáškovou činnost spojenou s edukací. Zajišťuje přednášky pro školy - MŠ, ZŠ, SŠ, ZUŠ a lektorované prohlídky expozicí, workshopy a doprovodný program pro děti k aktuální výstavě. Více informací na www.muzeumpe.cz.

RADOSTČÍST.CZ
Tvoříme knížky pro děti, protože nás to baví … a má to smysl. A jaké jsou naše knihy? Něžné, plné fantazie, objevování a radosti ze společně stráveného času. Naše tvorba je přátelská k přírodě, dětem i rodičům. Těšíme se na setkání s Vámi, zatím můžete navštívit www.radostcist.cz.