Vystavovatelé

Vystavovatelé a prodejci na Edumánii

Elmavia
Jsme malé rodinné nakladatelství, jehož mottem je radost z objevování. Vydáváme vlastní autorskou tvorbu. Hodnoty, které ctíme jsou kvalita, estetika a originalita. Každou knihu vytváříme s veškerou péčí, pečlivě krok za krokem. Naše zkušenosti předáváme také prostřednictvím tvořivých setkání a besed pro všechny věkové kategorie. Více o nás a našich projektech najdete na www.elmavia.cz.

Herní zóna
Hry pro malé i velké
www.hodinah.cz/aktivity/nabizime

Hodina H
Nezisková organizace s cílem vytvářet příležitost pro rozvoj dětí a mládeže prostřednictvím zajímavých aktivit, spolupráce s rodiči, podpora aktivního stárnutí, rozvoj místní komunity.
www.hodinah.cz
www.facebook.com/oshodinah

Ježpodi
Pod názvem Ježpodi se skrývá malá rodinná firma, která sídlí v samém srdci Českého krasu. Vše, co prodávají, také vyrábějí. Zaměřují se na dřevěné hračky a didaktické pomůcky s prvky Montessori. Jsou velcí fandové Hejného metody hravé výuky matematiky. Vše testují na vlastních dětech, chtějí, aby výrobky nejen bavily, ale i učily. Snaží se rovněž o designový vzhled, protože estetická stránka je pro ně velice důležitá. Jejich heslem je citát Alberta Einsteina: "Hra je nejvznešenější formou poznávání."

Knihkupectví U Vrány Pelhřimov
Obyčejně neobyčejné knihkupectví v ulici Růžové.

Krasohrátky
KRASOHRÁTKY probouzejí v dětech fantazii a nadšení z vlastní tvorby. V balíčku je mnoho drobnůstek, které děti milují, nechybí lesní plody, korálky, ozdůbky apod., při jejichž kreativním uchopování si ne/obyčejně hravě trénují také svou zručnost, šikovnost a jemnou motoriku. Sady jsou rozděleny do pěti stupňů náročnosti. V balení je vše, co je potřeba k tvoření, materiál i pracovní návod.
www.krasohratky.cz

Květinová farma
www.facebook.com/kvetinovafarmavjavorovealeji

Mammacentrum
MaMMacentrum je určeno pro vzdělávání dětí od narození do 14 let zaměřené především na přirozený rozvoj dětí. Nachází se v Havlíčkově Brodě. Individuálním přístupem a správnou motivací podporujeme všechny osobnosti dětí. Příjemným rodinným prostředím umožňujeme dětem cítit se u nás spokojeně a šťastně. Nabízíme hudební kurzy, tábory, pohybové a výtvarné kurzy.
www.mammacentrum.com

MAS Šipka
Místní akční skupina Šipka (MAS Šipka) je zapsaný spolek, který spojuje obce, firmy, neziskové organizace a občany z Pelhřimova a jeho okolí a společně se snaží o rozvoj tohoto území. MAS Šipka byla založena v roce 2004 a v současné době ji tvoří 28 obcí a téměř 24 tis. občanů. V součastnosti pracujeme na projektu Místního akčního plánování v vzděávání na území ORP Pelhřimov.

Muzeum Vysočiny Pelhřimov
Muzeum Vysočiny Pelhřimov, p. o. je odbornou vědeckou institucí, která se zaměřuje na sbírkotvornou činnost, péči o sbírky, výstavní činnost a přednáškovou činnost spojenou s edukací. Zajišťuje přednášky pro školy - MŠ, ZŠ, SŠ, ZUŠ a lektorované prohlídky expozicí, workshopy a doprovodný program pro děti k aktuální výstavě. Více informací www.muzeumpe.cz.

SEVA
Ryze česká stavebnice SEVA od svého uvedení na trh v roce 1979 ovlivnila několik generací rodičů a dětí. Krabice s modro-bílými kousky se předávaly ze starších na mladší a nikdy neztratily na své atraktivitě, a to ani s nástupem jiných stavebnicových systémů. Na ty dlouhé tvůrčí večery vzpomíná řada současných architektů a inženýrů. Z tradičních modrých kostiček, spojovacích dílků a barevných výplní vznikaly jejich první stavby. Podobné vzpomínky mají i stavaři, strojaři a další, nejen technické profese.
Nekonečným spojováním kousků stavebnice SEVA se dají vytvořit obdivuhodné výtvory, jako je větrný mlýn, hasičské auto, letadlo či jiné stavby. Intuitivní systém stavebnice rozvíjí kognitivní funkce mozku u dětí už od 4 let. Starší stavitelé mohou využít rovněž kola a další tvarované komponenty pro komplikovanější modely.
Díky jednoduchému systému stavebnice mohou děti komponenty spojovat takřka donekonečna. U konkrétních modelů si osvojí základy mechaniky nebo statiky, u těch složitějších pak abstraktní myšlení.
Výroba probíhá v Suticích u Semil dříve pod názvem Vista, nyní SEVA. Posledních deset let výrobu SEVY zaštiťuje firma BENEŠ a LÁT a.s.
SEVA stále vyvíjí nové sestavy, které uvádí na trh několikrát ročně, novinkou je například SEVA Vaříme , SEVA Stavíme či SEVA Doprava, aktuálně má společnost v nabídce takřka 40 typů stavebnic SEVA v různých barevných kombinacích a velikostech.

Úniková hra
Malá ochutnávka záhad, hádanek a rébusů pro rodiče s dětmi.

Veselá věda
www.veselaveda.cz